"Британського" штаму коронавірусу в Україні поки не реєстрували – Центр здоров’я

"Британського" штаму коронавірусу в Україні поки не реєстрували – Центр здоров’я

Фото: УНІАН

Вже у світі зафіксовано 12 тисяч різних штамів коронавірусу.

В Україні поки не реєстрували новий штам коронавірусу, який був зафіксований у Великій Британії, до того ж, у світі вже є 12 000 мутацій геному коронавірусу і лабораторна мережа України забезпечена необхідним обладнанням та здатна виявити SARS-CoV-2 у пацієнтів незалежно від його штамів. 

Про це заявив в. о. генерального директора Центру громадського здоров’я України Ігор Кузін.

Він зазначив, що за рекомендацією ВООЗ в країні використовують тест-системи, які визначають РНК вірусу за кількома фрагментами його геному. "Вірус зазнає мутацій, усі ці форми досліджують, і наразі відсутні повідомлення про істотні зміни його геному, котрі мали б істотне клінічне або діагностичне значення. Україна як партнер світової мережі епіднагляду надає на секвенування і зразки коронавірусу наших пацієнтів. Так званий британський штам у нас не реєстрували», — каже Кузін.

Він підкреслив, що цей штам, як і той, що з'явився в ПАР, жодним чином не пов'язані із вакцинацією, адже обоє були виявлені ще до початку проведення щеплень англійцям. Але підтвердив, що цими штамами і справді починають частіше інфікуватися люди до 60 років, у яких рідше розвиваються важкі симптоми. «Таке зростання вірулентності (заразності) спричинено мутацією шипоподібного протеїну коронавірусу, котрим він зв’язується з клітинами людини, і такий варіант швидше поширюється від людини до людини», — пояснив Кузін.

Нагадаємо, що за словами головного санітарного лікаря України Віктора Ляшка в Україні до кінця грудня змінять ПЛР-системи і процес тестування через новий мутований коронавірус, який зафіксували у Великій Британії. 

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація