"Британський" штам коронавірусу збільшить кількість госпіталізацій та смертей: дослідження

"Британський" штам коронавірусу збільшить кількість госпіталізацій та смертей: дослідження

Фото: Associated Press

Британські вчені прогнозують "значне відродження вірусу" у випадку пом'якшення карантинних заходів.

Виявлений у Великій Британії новий штам COVID-19 "VOC 202012/01" є на 56% більш заразним за попередників. У наступному році він може призвести до збільшення показника госпіталізацій та смертей.

Про це йдеться у дослідженні вчених із Центру математичного моделювання інфекційних захворювань Лондонської школи гігієни і тропічної медицини, які проаналізували поширення мутованого вірусу у південно-східній та східній Англії, а також в Лондоні.

"Більш висока здатність передаватися, ймовірно, призведе до значного зростання захворюваності, при цьому прогнозується, що в 2021 році кількість госпіталізацій і смертей від COVID-19 досягне більш високого рівня, аніж той, що спостерігався у 2020 році, навіть якщо будуть збережені регіональні багаторівневі обмеження, введені до 19 грудня", - заявили дослідники.

Водночас поки немає доказів того, що новий штам коронавірусу призводить до більш важкого перебігу захворювання або є стійким до розроблених вакцин.

Вчені також попередили, що запровадження у Великій Британії локдауну, подібного до того, який ввели в листопаді, не допоможе зупинити поширення вірусу, якщо освітні установи, зокрема початкові та середні школи, а також університети, не будуть зачинені.

"Ми прогнозуємо, що після ослаблення заходів контролю, ймовірно, відбудеться значне відродження вірусу. Можливо, буде потрібно значно прискорити впровадження вакцини", - йдеться у дослідженні.

Як повідомлялося, на території Великої Британії заявили про новий штам COVID-19. Його знайшли у двох приїжджих із ПАР. "Цей новий варіант викликає велике занепокоєння, оскільки він ще більш заразний, і, схоже, мутував далі, ніж новий варіант, який був виявлений у Великій Британії", - заявив міністр охорони здоров'я Метт Генкок.

Раніше Велика Британія заявила про появу нового штаму мутованого коронавірусу "VOC – 202012/01", який передається набагато легше, аніж його попередники. За словами прем’єр-міністра Бориса Джонсона, вірус може бути на 70% більш заразним.

Водночас у Нігерії зафіксували два випадки захворювання на новий штам COVID-19, який відрізняється від виявлених раніше у Великій Британії та Південо-Африканській Республіці.

У коментарі ТСН.ua лікар Рівненської обласної дитячої лікарні Павло Сільковський розповів, що мутація коронавірусу була прогнозованою і в цьому немає нічого дивного, а страх людей перед новою недугою "підігрівають" науковці

Тим часом ВООЗ заявила, що COVID-19 мутує повільніше за сезонний грип.

Британію відправили на самоізоляцію через новий штам коронавірусу, а Німеччина готується до щеплення

Британію відправили на самоізоляцію через новий штам коронавірусу, а Німеччина готується до щеплення

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація