"Британський" штам коронавірусу дістався вже до 41 країни - ВООЗ

Дата публікації
Перегляди
1498
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Британський" штам коронавірусу дістався вже до 41 країни - ВООЗ

Фото: Associated Press

Тим часом штам "501Y.V2", виявлений у ПАР, зафіксували ще в шести країнах.

Станом на 5 січня новий штам COVID-19 "VOC 202012/01", про який вперше повідомили у Великій Британії, виявили у 41 країні світу. 

Про це повідомила Всесвітня організація охорони здоров'я.

"На сьогоднішній день за межами Великобританії 40 держав в п'яти з шести регіонів ВООЗ повідомили про випадки "VOC 202012/01", - йдеться у повідомленні.

За даними організації, цей варіант COVID-19 має підвищену трансмісивність. Водночас попередні дані показують, що ступінь тяжкості захворювання залишився незмінним. 

Тим часом штам "501Y.V2", виявлений у Південно-Африканській Республіці, зафіксували ще в шести країнах у двох регіонах ВООЗ. 

"Влада в обох країнах проводить епідеміологічні та вірусологічні дослідження для подальшої оцінки
трансмісивності, тяжкості, ризику повторного зараження і відповіді антитіл на ці нові варіанти", - запевнили в організації. 

Зазначається, що впродовж минулого тижня найбільші показники захворюваності на коронавірус фіксували в США (1 325 424 нових хворих, тенденція не змінилася), Сполученому Королівстві Великої Британії та Північної Ірландії (343 784 нових хворих, у порівнянні з попереднім тижнем показник зріс на 36%), Бразилії (252 018 нових хворих, показник знизився на 11%), Росії (186 539 нових хворих, показник знизився на 7%) та Індії (136 115 нових хворих, показник знизився на 13%).

Загалом тижнева кількість нових випадків зараження коронавірусом у світі вже три тижні поспіль перевищує 4 мільйони. 

Як повідомлялося, вчені з Південно-Африканської Республіки (ПАР) заявляють про "обґрунтоване занепокоєння" тим, що виявлений в країні новий штам COVID-19 може виявитися більш стійким до розроблених нині вакцин. 

Після виявлення нового штаму COVID-19 у Південно-Африканській Республіці кількість випадків захворювання на коронавірус перевалила за мільйон. Новий варіант коронавірусу "501.V2" швидко став домінуючим у багатьох регіонах країни, зокрема в прибережних провінціях Західний Кейп, Східний Кейп і Квазулу-Наталь. 

Нагадаємо також, що 20 грудня Велика Британія заявила про появу нового штаму мутованого коронавірусу "VOC – 202012/01", який передається набагато легше, аніж його попередники. За словами прем’єр-міністра Бориса Джонсона, вірус може бути на 70% більш заразним. 

Британські вчені вважають, що новий штам COVID-19 "VOC 202012/01" є на 56% більш заразним за попередників, і в наступному році він може призвести до збільшення показника госпіталізацій та смертей. 

У коментарі ТСН.ua лікар Рівненської обласної дитячої лікарні Павло Сільковський розповів, що мутація коронавірусу була прогнозованою і в цьому немає нічого дивного, а страх людей перед новою недугою "підігрівають" науковці

ВООЗ дослідила вірусні мутації в Україні і виявила 5 штамів китайського коронавірусу

ВООЗ дослідила вірусні мутації в Україні і виявила 5 штамів китайського коронавірусу

 

Наступна публікація