Британія схвалила вже другу вакцину від коронавірусу

Британія схвалила вже другу вакцину від коронавірусу

Фото: Associated Press

У Великій Британії зареєстрували вакцину AstraZeneca.

Велика Британія першою у світі схвалила вакцину, розроблену фармкомпанією AstraZeneca і Оксфордським університетом. Її планують почати застосовувати на початку січня.

Про це повідомляють BBCSky News з посиланням на Управління з регулювання лікарських засобів і медичних виробів Британії (MHRA).

Так, MHRA дало дозвіл ґрунтуючись на тому, що вакцина відповідає стандартам безпеки, якості та ефективності. Її розробили на початку 2020 року. Вперше протестували препарат на добровольцях у квітні, після чого почалися масштабні клінічні випробування, в яких брали участь тисячі людей. 

Згідно з результатами клінічних випробувань, середня ефективність вакцини AstraZeneca сягає 70%.

Міністр охорони здоров'я Британії Метт Генкок повідомив, що впровадження оксфордской вакцини почнеться від 4 січня. Порядок вакцинації ще не визначено, проте вже відомо, що між щепленнями повинно минути 12 тижнів.

У Британії мають надію, що більшість громадян країни вакцинується до весни. Своєю чергою, це прискорить боротьбу з пандемією COVID-19.

"Це дуже хороша новина для прискорення впровадження вакцини. Вона наближає день, коли ми зможемо повернути наше життя до нормального стану. Вакцина це наш вихід з пандемії", — сказав він.

Як повідомляє The Guardian, перші партії вакцини вже у  Британії. Загалом країна замовила 100 мільйонів доз, з яких 4 мільйони, як очікується, будуть доступні протягом наступних кількох днів.

Нагадаємо, у Великій Британії на початку грудня стартувала вакцинація населення від коронавірусу препаратом Pfizer/BioNTech поза клінічними випробуваннями. Цей препарат пройшов усі етапи випробовування і його офіційно затвердили. Більше про властивості нової вакцини, яка запобігла зараженню коронавірусом 95% людей на пізніх стадіях випробувань, і побоювання з приводу щеплення, читайте у матеріалі. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація