"Боюсь думати, що ще хтось в родині захворіє": в Одесі чоловіка з коронавірусом не приймали у лікарнях

"Боюсь думати, що ще хтось в родині захворіє": в Одесі чоловіка з коронавірусом не приймали у лікарнях

Фото: Unsplash

За словами доньки, чоловіка навіть швидка висадила, коли дізналася, що у лікарні його не приймуть.

В Одесі чоловіка, інфікованого коронавірусом, не прийняли в декількох опорних лікарнях міста. Там не було вільних місць для хворого на COVID-19.

Про це повідомила донька чоловіка Анастасія Кушніренко.

За її словами, батько захворів ще тиждень тому. Він зробив ПЛР-тест і отримав позитивний результат. "В суботу я привезла йому пульсоксиметр і ми побачили сатурацію в середньому 92 (за норми 96-100). У нього є супутні захворювання, які відносять його до групи ризику. Швидка відмовилася їхати", — написала Анастасія.

Вона додала, що у хворого температура була 37,5-38. А 5 жовтня сатурація впала до 89-90, температура піднялася до 38,5. Збити її не змогли. "Вчорашнє КТ зрозуміло, показало двосторонню полісегментарну пневмонію. Швидка не їхала. Батько втомлюється навіть від трьох кроків кімнатою, постійно виснажений, минулу ніч майже не спав. Лікар сказала, в лікарню не візьмуть, надто хороші показники, з такими не госпіталізують", — написала Кушніренко.

Вона звернулася до одеської волонтерки Катерини Ножевнікової. Та пояснила їй, що казати швидкій і як поводитися у лікарні. "Швидку нарешті дочекалися. Повезли в інфекційну — місць немає, їдьте в "єврейську". Повезли в єврейську — місць немає, їдьте додому. Знову телефоную до Каті. Я не знаю, як вона це робить. Каже домовилася, треба їхати до Водників (приймає область), бо міські лікарні закрилися, тобто не приймають пацієнтів. Зовсім, взагалі. Місць немає", — розповіла донька хворого.

Але, як доповнила Анастасія, дорогою працівники швидкої висадили чоловіка. Вони зателефонували до лікарні і там відмовили у прийомі. "Ще на тот момент не дійшла інформація до приймального", — сказала Анастасія Кушніренко.

Вона знову звернулася до волонтерки і та настояла на тому, щоб хворого везли до цією лікарні. Проте він був вже настільки виснажений, що відмовився від цього. "А це останнє місце у лікарні. Вмовляю їхати, везе дружина. Пів години, під воротами і лікарі (як вони тільки витримують таке навантаження) забирають батька до відділення. Дружина каже, що до воріт ледь йшов. Йому стало гірше. Але дійшов", — написала донька.

Чоловік здав аналізи, зробив ЕКГ і вирушив відпочивати до палати. "Я не хочу думати, що було б, якби не Катерина, якби його нікуди не взяли, а вночі чи завтра стало б ще гірше. А місць немає, взагалі, ніде. Я не хочу думати, що буде, якщо захворіє хтось іще з моєї родини, а цього самого останнього місця у жодній лікарні не буде", — сказала вона.

Проте очільник міністра охорони здоров'я Максим Степанов стверджує, що місця в лікарнях Одеси є, а інформацію про їхню відсутність назвав зрадою. Волонтерка відповіла на його заяву. "Замість того, щоб вирішувати питання на місцях і привести до тями департамент охорони здоров'я Одеси, ви вирішили написати, що це зрада... Боягузливий вчинок. Не очікувала", — написала волонтерка Катерина Ножевнікова.

Нагадаємо, в Україні коронавірус набирає обертів і ситуація стрімко погіршується, вже цього тижня МОЗ прогнозує понад п'ять тисяч нових випадків зараження за добу. Очікується, що до кінця року ця цифра збільшиться до 9 тисяч інфікованих. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація