Бомба сповільненої дії: лікар розповів чим шкідливе безконтрольне вживання антибіотиків під час коронавірусу

Бомба сповільненої дії: лікар розповів чим шкідливе безконтрольне вживання антибіотиків під час коронавірусу

Фото: Associated Press

За словами медика, антибіотики за лікування коронавірусу застосовують лише у разі виникнення бактеріальних ускладнень.

Переважній більшості легких амбулаторних пацієнтів із коронавірусною хворобою антибіотики не потрібні. Здебільшого вони потрібні хворим, якщо приєднується бактеріальне ускладнення.

Про це розповів LB.ua лікар Андрій Пеньков.

За його словами, у  90% випадків коронавірусу у перший тиждень захворювання навіть за температури 39-40℃ немає ознак бактеріального ураження. Тільки у 3,5% пацієнтів є доведена бактеріальна ко-інфекція: з них у 10-15% пацієнтів, які лікуються у звичайній палаті, у 30% тих, хто лежить у реанімації, та у 50%, які підключені до ШВЛ. Тим, хто лікується вдома, антибіотики взагалі не потрібні, вважає лікар. 

Андрій Пеньков говорить, що бактеріальні зміни можуть виникати після 10-ї доби хвороби, але далеко не у всіх пацієнтів.

"В Україні є тотальне, ні на чому не базоване призначення антибіотиків у перші ж дні після отримання позитивного результату ПЛР-тесту. Практику лікування треба змінювати. Немає жодного сенсу призначати антибіотики в перший тиждень ― включно з азитроміцином, який виписують багато лікарів. Це ще й небезпечно, адже в перший тиждень ми марнуємо антибіотики, які, можливо, знадобляться пізніше", — говорить лікар.

Він додає, що безконтрольне приймання препаратів широкого спектру дії може призвести до суперінфекцій і антибіотикорезистентності.

"Використовуючи амбулаторно, наприклад, цефалоспарини третього покоління, ми позбавляємо стаціонари можливості надалі боротися з інфекціями. Ми навіть не розуміємо, яку бомбу уповільненої дії закладаємо в стаціонарах, формуючи таке ком'юніті антибіотикорезистентності", — вважає Андрій Пеньков.

Нагадаємо, що у МОЗ попередили українців про чергову загрозу через вживання антибіотиків у разі COVID-19.

Комплекс дихальної гімнастики після коронавірусу

Комплекс дихальної гімнастики після коронавірусу

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація