Близько п'яти тисяч школярів у всій Україні перебувають на самоізоляції — МОЗ

Близько п'яти тисяч школярів у всій Україні перебувають на самоізоляції — МОЗ

Фото: Associated Press

На карантин пішло 145 класів.

Станом на 9 вересня у всій Україні 145 класів зараз перебувають на самоізоляції — це близько 5 тисяч дітей.

Про це міністр охорони здоров'я Максим Степанов розповів в ефірі "Сніданку з 1+1".

"Ці класи пішли на ізоляцію, бо серед хворих є або учні, або вчителі", — додав міністр. Заходів довелося вжити через відповідні рекомендації лікарів та епідеміологів.

Водночас міністр застерігає батьків, аби вони не підписували заяви чи інші документи, в яких йдеться про те, що заклад не несе відповідальності за інфікування дитини коронавірусом. Степанов назвав такі дії абсурдними.

Він наголосив, що міністерство погодило правила та рекомендації щодо дій і поведінки під час карантину. Зокрема, на карантин йтимуть ті учні чи вчителі, які вже перенесли хворобу. "Якщо весь клас іде на ізоляцію, то й ця дитина (яка перехворіла і має негативний ПЛР-тест. — Ред.) теж йде на самоізоляцію. Не може одна дитина бути в класі", — зауважив Степанов. 

Якщо ситуація із захворюваністю на COVID-19 буде й надалі погіршуватися, загальний карантин по всій країні усе одно не запроваджуватимуть. Такою є позиція Мінохорони здоров'я. 

Міністр охорони здоров’я про коронавірус, щеплення під час пандемії та санітарні норми в школах

Міністр охорони здоров’я про коронавірус, щеплення під час пандемії та санітарні норми в школах

За словами Максима Степанова, перед тим як прийняти будь-яке рішення, спершу радитимуться з освітянами. Та адаптивний карантин і зонування залишаться за будь-яких умов.

Нагадаємо, 1 вересня стартував новий навчальний рік. За рекомендацією Міністерства освіти, адміністрації шкіл мали максимально розвести учнів, аби класи перетиналися якнайрідше. Наприклад, починали навчання у різний час, а діти потрапляли до школи через кілька входів. Хтось запровадив навчання у дві зміни, подекуди класи поділили навпіл і розведуть по тижнях. Батькам заходити до школи заборонили. 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація