Бійки, прокльони та стрілянина: як українці змушують одне одного носити маски

Дата публікації
Перегляди
5871
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Бійки, прокльони та стрілянина: як українці змушують одне одного носити маски

Фото: Associated Press

Градус карантинної агресії підвищується з кожним днем.

Автобуси, трамваї, тролейбуси, супермаркети, літаки: список місць для бійок та сварок через маски розширюється.

Про те, чи варто боротися з тими, хто ігнорує правила карантину, 1 грудня йдеться у сюжеті ТСН.19:30. 

На Волині у приміському автобусі жінки тягали одна одну за волосся і давали ляпаси по обличчю. Причина бійки — прохання надіти маску. 

У столичному трамваї розлючені пасажири із салону виштовхали пасажирку. Причина конфлікту — та сама. Вона спробувала зайти без засобу захисту.

А ось у тролейбусі Маріуполя взагалі зчинилося масове побоїще. Кондукторка зробила зауваження хлопцям без масок. Ті облаяли її. І кинулися на чоловіка, який заступився за жінку.

Супермаркет у Запоріжжі також раптом перетворився на боксерський ринг. Покупець атакував охоронця після прохання правильно надіти маску.

У столичній підземці чоловік, якого прозвали "корона-дисидентом", із ножем кинувся на пасажирів та копа. І знову все через маску. Йому не сподобалося прохання вдягти засіб захисту. Вгамували дебошира лише попереджувальні постріли.

Останнім часом  такі випадки почастішали. Психологи кажуть, усе через емоційну напругу в суспільстві.

"Люди перебувають у підвищеному емоційному стані. І у багатьох це викликає дві реакції: депресія, занурення в себе. Другий стан – агресивний, багато назовні", — зазначає Ігор Гусєв, соціальний психолог.

А ось активіст Сергій Мікітен регулярно потрапляє у конфлікти. Але, попри це, й надалі у громадських місцях не надіває маски. Він створив організацію "COVID-дисидентів" і поширює відео поїздок у метро. Каже, навіть штрафи не змусять його користуватися засобами захисту.

Хоча, лікарі все ж наполягають — носіння маски значно зменшує шанс захворіти чи заразити інших.

"Маски діють, при тому, дуже добре. Від 95 до 100% ймовірності того, що з вами нічого не станеться, якщо з вами маска у публічних місцях і на вашому сусіді",— зазначає керівник Центру економіки охорони здоров'я КШЕ Павло Ковтонюк. 

Конфліктологи ж радять не сперечатися з такими людьми. Якщо хочеться зробити зауваження, краще промовчати.

Карантинна агресія: як українці змушують одне одного вдягати маски

Карантинна агресія: як українці змушують одне одного вдягати маски

"Все незвичне викликає напругу. Ви маєте це враховувати, коли виходите у магазин, до транспорту тощо. Інше питання, що вирішує людина, коли бачить іншу без маски. Я би пропонувала повідомляти про це жестами. Наприклад, показувати. Не треба кричати, тому що через маску погано чутно", — говорить медіаторка Анна Валенса.

Тим більше, у Верховній Раді  дозволили поліції штрафувати "безмасочників" відразу на місці порушення. Менш ніж за місяць протокол на 170 гривень отримали 8 600 українців.

Авторка: Наталя Островська.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Дата публікації
Перегляди
5871
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація