Більшість хворих на коронавірус має неврологічні симптоми - дослідження

Дата публікації
Перегляди
8180
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Більшість хворих на коронавірус має неврологічні симптоми - дослідження

Дослідники виявили неврологічні симптоми у 4 із 5 госпіталізованих пацієнтів.

Понад 80% госпіталізованих через COVID-19 пацієнтів мають неврологічні симптоми, зокрема біль у м'язах, запаморочення, головний біль, змінений стан свідомості, а також втрату смаку та запаху.

Про це із посиланням на "Annals of Clinical and Translational Neurology", де у понеділок оприлюднили нове дослідження американських фахівців, повідомляє CNBC.

Автори проаналізували дані 509 хворих на коронавірус пацієнтів, госпіталізованих до Northwestern Medicinе у період від 5 березня до 6 квітня. 

За словами співавтора дослідження начальника відділу нейроінфекційних захворювань Northwestern Medicinе Ігоря Коральника, найважчим неврологічним симптомом була енцефалопатія, "яка характеризується зміненою функцією мозку, від легкої сплутаності свідомості до коми".

Майже 32% пацієнтів певний час відчували енцефалопатію впродовж перебігу захворювання. Зазначається, що пацієнти з симптомами, що впливають на мозок, частіше були чоловіками, також у них спостерігали коротшу перерву від моменту появи симптомів до госпіталізації.

"Ми зараз прагнемо охарактеризувати довгострокові неврологічні ефекти COVID-19 та когнітивні результати у пацієнтів з енцефалопатією, пов'язаною із COVID-19, - сказав Коральник. - Ми вивчаємо це на пацієнтах, яких виписують із лікарні, а також на хворих COVID-19, які не були госпіталізовані, але страждають від подібного спектра неврологічних проблем, зокрема мозкового туману".

Раніше лікарка вищої категорії, інфекціоністка з 40-річним досвідом роботи Світлана Куніцина розповіла ТСН.ua про те, чому до вірусу нині стільки уваги, через що кожен переносить хворобу у різній формі, як хворіють дорослі, а як — діти, і ще про багато іншого. Матеріал можна прочитати за посиланням.

Дослідження від "Нью-Йорк Таймс": як коронавірус впливає на стан зубів

Дослідження від "Нью-Йорк Таймс": як коронавірус впливає на стан зубів

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
8180
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація