"Безвідповідальна дезінформація": у РНБО спростували наявність будь-яких проєктів рішень щодо пом’якшення карантину

"Безвідповідальна дезінформація": у РНБО спростували наявність будь-яких проєктів рішень щодо пом’якшення карантину

Фото: УНІАН

Раніше цю інформацію поширили деякі ЗМІ.

У Раді нацбезпеки і оборони заявили, що не мають будь-яких проєктів рішень щодо пом’якшення карантину із середини квітня.

Про це повідомляє пресслужба РНБО.

"В Апараті Ради національної безпеки і оборони України не готувалося жодних "проектів рішення РНБО" щодо "пом’якшення" карантинних заходів, запроваджених для боротьби з коронавірусною інфекцією. Коментуючи новину, поширену деякими ЗМІ, Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов назвав її "безвідповідальною дезінформацією й елементом інформаційної спецоперації, яка реалізується проти нашої країни з метою дестабілізації ситуації", - йдеться у повідомленні.

Там наголошують, що запроваджені владою карантинні заходи є ефективними і аналогічними діям багатьох країн світу.

Раніше про проєкт РНБО щодо пом’якшення карантину повідомило видання "Лівий берег" із посиланням на власні джерела. За словами шеф-редакторки Соні Кошкіної, пом’якшувати карантин планували від 14 квітня. Водночас користувачі соцмереж помітили, що так званий проєкт РНБО повністю збігається із опублікованим 7 квітня планом уряду Австрії, який також оголосив про пом’якшення карантину в країні.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Як змінився ринок праці під час карантину та кого шукають роботодавці

Як змінився ринок праці під час карантину та кого шукають роботодавці

Повʼязані теми:

Наступна публікація