Без масок і дистанції: тисячі чехів вийшли на вулиці Праги через карантин

Без масок і дистанції: тисячі чехів вийшли на вулиці Праги через карантин

Фото: Associated Press

Дехто з учасників ніс плакати з написами "Зупиніть коронатероризм" або "Ми - не вівці".

У столиці Чехії Празі кілька тисяч людей вийшли на демонстрацію проти посилення протиепідемічних заходів, вжитих у зв'язку з нинішньою пандемією COVID-19.

До проведеної в неділю, 10 січня, акції приєдналося, за попередніми оцінками поліції, близько двох тисяч людей, передає інформагенція dpa.

Зазначається, що "багато мітингарів не носили масок і нехтували приписами щодо дотримання мінімальної безпечної відстані". Дехто з учасників ніс плакати з написами "Зупиніть коронатероризм" або "Ми - не вівці".

Серед промовців, котрі виступили під час акції були, зокрема, актор Даніель Ланда і колишній президент Вацлав Клаус. У мітингу також взяли участь представники рестораторів та мереж фітнес-клубів.

7 січня уряд Чехії посилив локдаун у країні і подовжив його до 22 січня. Відтоді в громадських місцях дозволено зустрічатися максимум двом людям, ресторани та культурні заклади закриті, а між 21:00 вечора і 5:00 ранку діє комендантська година.

Тим часом президент Чехії Мілош Земан закликав громадян до терплячості. У коментарі для новинного сайту Blesk.cz, Земан сказав, що зростання числа випадків заражень, що спостерігалося останнім часом, спричинене недисциплінованою поведінкою громадян.

Він також розповів про те, які великі надії покладає чеська влада на вакцинацію. Земан подякував Європейському Союзу за зусилля з придбання вакцин і попрохав Ізраїль допомогти в організації кампанії з вакцинації, повідомляє інформаційне агентство CTK. Земан запевнив, що наступного тижня йому теж зроблять щеплення. Президенту Чехії 76 років і він має діабет, уточнює dpa.

Тим часом кількість заражених коронавірусом у світі перевалила за 90 мільйонів. Зі значним відривом рейтинг найбільш вражених пандемією країн очолюють США, де SARS-CoV-2 "підхопили" понад 22,3 млн людей. 

Молоді волонтери: як у Чехії студенти допомагають медикам боротися з COVID-19

Молоді волонтери: як у Чехії студенти допомагають медикам боротися з COVID-19

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація