Бельгійська чиновниця показала конфіденційні ціни на вакцину від коронавірусу: яка вартість препаратів

Бельгійська чиновниця показала конфіденційні ціни на вакцину від коронавірусу: яка вартість препаратів

Фото: Associated Press

В Єврокомісії відмовилися коментувати поширені ціни на вакцину.

Державна секретарка з питань бюджету Бельгії Єва де Блікер, найімовірніше, випадково опублікувала у Twitter конфіденційні ціни на потенційні вакцини від коронавірусу, які країни ЄС мають намір закупити.

Про це пишуть видання Tijd та HLN.

Чиновниця видалила свій твіт з таблицею і змінила його на інший, але у Мережі встигли зробити скриншоти і поширити їх. Так, в списку шість препаратів. Йдеться про закупівельні ціни, за якими країни Євросоюзу зможуть придбати вакцини. 

Як свідчить таблиця, найдешевшою нібито буде британська вакцина AstraZeneca, а найдорожчою - американська Moderna. Так, за опублікованим скриншотом, вартість дози вакцини, попередньо може скласти:

  1. AstraZeneca - € 1,78,
  2. Johnson&Johnson - $8,5,
  3. Sanofi - GSK - €7,56,
  4. CureVac - €10,
  5. BioNTech - Pfizer - €12,
  6. Moderna - $18.
Пост Єви де Блікер у Twitter

До слова, ціни вакцини від коронавірусу є комерційною таємницею. В Єврокомісії після інциденту відмовилися від коментарів, як пишуть ЗМІ, і не сказали, чим може обернутися розголошення цієї інформації. 

"Ми нічого не можемо сказати про цей випадок. Все, що стосується вакцин і цін, підпадає під положення про конфіденційність, в інтересах суспільства, а також в інтересах переговорів, які тривають з виробниками вакцин. Я не можу також коментувати жодні аспекти контракту, в тому числі статті про розголошення конфіденційності, які також є конфіденційними", - заявив представник Єврокомісії на брифінгу.

Нагадаємо, Україна вже отримала від програми COVAX офіційне схвалення запиту на отримання вакцини від COVID-19. Тепер, додатково до запланованих закупівель вакцини за бюджетні кошти, Україна вже гарантовано отримає понад 8 млн доз вакцини безкоштовно.

Раніше головний санітарний лікар України Віктор Ляшко розповів, що Україна зможе докупити вакцину. З його слів, ціна однієї дози вакцини від коронавірусу в Україні буде сягати семи доларів. Оскільки кожному пацієнту потрібен курс, який складається із двох ін'єкцій препарату, щеплення вартуватиме 14 доларів (за нинішнім курсом - майже 400 гривень).

Після того, як Україна отримає вакцину від коронавірусу громадян почнуть щеплювати. Є кілька категорій населення, кого провакцинують передусім. 

У Європі планують розпочати вакцинацію від коронавірусу з 27 грудня

У Європі планують розпочати вакцинацію від коронавірусу з 27 грудня

Повʼязані теми:

Наступна публікація