Байден вакцинувався від коронавірусу: як в США робитимуть щеплення іншим урядовцям

Байден вакцинувався від коронавірусу: як в США робитимуть щеплення іншим урядовцям

Фото: Associated Press

Новообраний президент вакцинувався препаратом компаній Pfizer і BioNTech.

Новообраний президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден у прямому ефірі отримав вакцину від коронавірусу. Йому був введений препарат компаній Pfizer і BioNTech.

Як у США вакцинують урядовців та простих громадян, розповіли у сюжеті ТСН.Ранок 22 грудня.

На сцену зі слоганом "Одягання - це піклування", який натякає на повсемісне носіння маски, Джо Байден вийшов аж у двох масках: з-під чорної виднілася біла. У такий спосіб він надійно захистив не лише себе, а й медсестру зі шпиталю, яка зробила новообраному президентові перше з двох щеплень. На наступне їм з дружиною чекати місяць.

"Я роблю це аби показати, що люди мають готуватися і вакцинуватися, щойно щепленнястане їм доступним. Тут не потрібно боятися. Я чекаю на наступне щеплення, так само і Джилл. Її вакцинували сьогодні трохи раніше. Вона обожнює вакцинуватися", - каже новообраний президент США.

Віцепрезидентку Камалу Гаріс із чоловіком вакцинують лише за тиждень. Фахівці розносять дати, побоюючись побічної дії. Хочуть дочекатися, аби у Байдена все минулося без ускладнень. 

Щеплення в США: як вакцинують урядовців і простих американців

Щеплення в США: як вакцинують урядовців і простих американців

Попри те, що уже дві вакцини починають ширитися Штатами, ставлення до щеплень у американців украй різне. За різними оцінками, приблизно 40% країні їм не довіряють. Зате в Каліфорнії лікарі скаржаться на багатих пацієнтів, які готові заплатити 25 тисяч доларів у формі благодійного внеску клініці, якщо їм позачергово випишуть вакцину. Адже тут її розподіляють винятково за рекомендаціями Центру контролю та протидії захворюванням: спершу лікарям та медсестрам, потім мешканцям будинків для людей літнього віку, працівникам життєво важливих для країни галузей, які постійно перебувають в контакті з людьми. 

Люди середнього віку і достатку не дістануть вакцини ще багато місяців, але у політиків (навіть колишніх) є всі шанси скоротити чергу. Ексгубернатор Алабами республіканець Роберт Бентлі у своїй соцмережі пише, що вакцинувався, і викликає масове обурення. Йому закидають зловживання зв'язками, адже він більше не чиновник, його робота і життєві обставини не підходять під офіційний перелік категорій тих, кому треба робити щеплення першими.

Тим часом іще один республіканець, Дональд Трамп, якого неодноразово закликали вакцинуватися, аби показати людям приклад, адже саме серед його виборців більшість тих, хто боїться вакцини, не поспішає на публічне щеплення. До слова, його минулого тижня зробив його віцепрезидент Майк Пенс.

Повʼязані теми:

Наступна публікація