"Ажіотаж перевищує наявність": бізнесмен розповів про складну ситуацію в Україні з медобладнанням

"Ажіотаж перевищує наявність": бізнесмен розповів про складну ситуацію в Україні з медобладнанням

Олексій Давиденко каже, що влада не підготувалася до зростання захворюваності на коронавірус.

Власник мережі магазинів медичного обладнання Олексій Давиденко розповів, що в Україні протягом останніх два тижні у зв'язку із збільшенням захворюваності на коронавірус почався ажіотаж на медобладнання.

Про це Давиденко заявив 8 жовтня в ефірі суспільно-політичного ток-шоу "Право на владу".

Він зазначив, що наприкінці березня в Україну приїжджали китайці з пропозицією про будівництво п'яти інфекційних мобільних госпіталів на півночі, півдні, сході, заході і в центрі України на близько 1200-1500 ліжко-місць.

"І тоді це було рішення першої людини країни будувати чи не будувати. І коли це рішення було не будувати, я внутрішньо для себе зрозумів, що вони вирішили, що коронавірус побороли. Вони не збираються будувати, не збираються витрачати гроші - вони проблему вирішили. І ось з моменту, коли вони вирішили не будувати, а боротися з тим, що у них є, - з цього моменту гроші пішли на асфальт, на дороги, куди завгодно в інші місця. І поки не з'явилася цифра у 3-4 тисячі на добу, ніхто не прокидався. Навіть тему про коронавірус забули. Не штрафували, працювали клуби, святкували дні міста в Одесі, в Києві. Вже співаки співали. Всі забули про коронавірус", - говорить бізнесмен.

Давиденко зазначив, що за останні два тижні почався ажіотаж на пульсоксиметри, термометри, бактерицидні лампи, кисневий концентрат.

"Тобто ажіотаж перевищує те, що є в наявності. Але тоді це був ажіотаж по новинах з Італії, а сьогодні кожен, хто мені телефонує, говорить: "У мене тато, мама, бабуся, дідусь, друг або я сам захворів - будь ласка, знайди, де взяти". Я в цій ситуації говорю: "Уявіть собі, якщо за шість місяців український бізнес, який на цьому заробляє гроші, не зміг достатньо закупити і привезти, щоб сьогодні бракувало людям за гроші купити, як ви вважаєте, підготувалася за шість місяців достатньо українська влада, щоб це пережити?". Звичайно, не підготувалася - ще гірше, ніж бізнес", - говорить власник мережі магазинів медичного обладнання.

Він каже, що зараз перебої з медобладнанням.

"Треба звернутися до людей. Друзі, ви не безсмертні. І ті "д'Артаньяни", які сьогодні ходять без масок з опущеними носами, вони займуть місце людей з групи ризику - ті, у кого хронічні захворювання, ті, у кого приховані захворювання - онкологія, про яку вони не знають, ті, у яких діабет, літні люди. Ось ці люди можуть приїхати і не отримати вчасно тест, тому що черга три-чотири дні. Потім вони будуть його чекати. А потім поїдуть на екмоапарат, навіть не на ШВЛ. Тому що ті, хто не носять маски, - вони ж потрапляють в цю статистику", - вважає Давиденко.

Він каже, що зафіксовані станом на сьогодні 5 тисяч осіб - це насправді показники тестів, які були зроблені 5-6 днів тому.

"Тобто, ми ще не знаємо з вами, що сьогодні. На тиждень відстаємо. Тобто, 5 тисяч тиждень тому виявлених при 30 тисяч тестів на добу. 5 тисяч осіб — з них 2% однозначна летальність. Тобто, 100 людей помре. Хто хоче бути в статистиці померлих, щодня яка є? Про це треба сьогодні говорити з людьми. Одягніть маски! Зробіть дистанцію між собою. Іншого варіанту не буде", - говорить Давиденко.

За його словами, з огляду на що "люди розслабилися за чотири місяці, тому що влада вирішила, що вона поборола коронавірус, то єдиний варіант, який є - штрафувати".

"Як штрафують в Грузії, як штрафують в Іспанії, як штрафують у Франції. Я вчора приїхав в ресторан в Києві - центр міста — офіціанти без масок. Вона до мене підходить, я питаю: "Чому ви без маски?". Відповідає: "Ми вирішили на прохання відвідувачів. Якщо не просять, ми не одягаємо ". Ви що, з глузду з'їхали? Ви взагалі показники бачили? Це ви потім приїдете за тестом, а потім в стаціонар - і займете місце того, хто не отримає допомогу, заразить ще 20 осіб. А потім ми будемо мати летальність не 2%", - резюмував власник мережі магазинів.

Нагадаємо, кількість інфікованих коронавірусом в Україні протягом доби збільшилася на 5397 нових випадків - це новий коронавірусний антирекорд в Україні. Станом на 20:00 8 жовтня відомо про 244 734 хворих в країні. Кількість летальних випадків досягла 4 690. Кількість тих, хто одужав, становить вже 108 233.

Олексій Давиденко прокоментував дотримання карантинних заходів в Україні

Олексій Давиденко прокоментував дотримання карантинних заходів в Україні

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація