Австралія почала тестування двох вакцин проти коронавірусу на тваринах

Австралія почала тестування двох вакцин проти коронавірусу на тваринах

Фото: pixabay.com

Перші результати тестів з'являться вже в червні.

В Австралії розпочали тестування одразу двух потенційних вакцин проти коронавірусу в лабораторних умовах. Про це повідомляє BBC.

Всесвітня організація охорони здоров'я схвалила тестування вакцин, що вироблені Оксфордським університетом та американською компанією Inovio Pharmaceutical. Так, їх випробовуватимуть на тваринах.

Після завершення випробувань Національна наукова агенція Австралії оцінить, чи працюють вакцини і чи будуть вони безпечними для людини.

Перше тестування вакцини проти коронавірусу пройшло минулого місяця в США. Тоді вчені одразу почали тестування на людях, пропустивши етап випробувань на тваринах. 

Австралійська організація наукових та промислових досліджень (CSIRO) заявляє, що її випробування будуть першими комплексними доклінічними тестуваннями вакцин з використанням моделі на тваринах. Дослідники стверджують, що швидкість та рівень глобальної співпраці, що призвели до цієї стадії, були безпрецедентними: зазвичай для досягнення цієї мети потрібно до двох років, а їм вдалося скоротити цей термін до пари місяців.

Останні декілька днів зразки вакцини тестують на тхорах, які заражуються вірусом так само, як люди.

Нині проти COVID-19 розробляють близько 20 вакцин.

CSIRO тестує два варіанти вакцини. Перший розроблений Оксфордським університетом — векторна вакцина. Тут використовується "дефектний" вірус, щоб увести в імунну систему білок коронавірусу в імунну систему та викликати реакцію. Однак білки не можуть розмножуватися, тому нема ймовірності захворіти за допомогою цієї вакцини.

Інша вакцина від Inovio. Вона поміщає певні білки коронавірусу в імунну систему, пробуджуючи клітини організму генерувати ці білки перед тим, як імунна система відреагує.

За словами вчених, перші результати випробувань на тваринах, ймовірно, будуть вже в червні. У разі успіху вакцини передадуть на клінічні випробування.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Повʼязані теми:

Наступна публікація