Аваков пояснив, до якого часу Україна буде жити в режимі "м’яких кроків" виходу з карантину

Аваков пояснив, до якого часу Україна буде жити в режимі "м’яких кроків" виходу з карантину

Фото: УНІАН

Україна виходить із ситуації з коронавіросную інфекцією "досить достойно", вважає міністр.

Україна ще декілька місяців буде жити в режимі "м’яких кроків" виходу з карантину, впровадженого задля недопущення поширення нового коронавірусу COVID-19.

Про це заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, у четвер, 21 травня, повідомляє департамент комунікації МВС.

За його словами, завдяки тому, що вчасно були вжиті правильні заходи та введено карантин, Україна виходить із ситуації з коронавіросную інфекцією "досить достойно".

"Також треба подякувати тим, хто тримає дисципліну та медикам. Від 25 травня будуть подальші послаблення карантину. Ще послаблення будуть від 1 червня, але в цілому декілька місяців ми будемо жити в режимі "м’яких кроків"", - сказав Аваков.

Йдеться про декілька місяців, поки в країні не буде вакцини та протоколів лікування, які гарантують у 99,9% хворих одужання. В цей час українці мають виходити з карантину обережно, додав глава МВС.

"Поки в нас не буде вакцини, не буде чіткого протоколу лікування, ми маємо бути дуже обережними", - зазначив Аваков.

Міністр внутрішніх справ підкреслив, що поступово відкриваються пункти пропуску на кордонах з ЄС. Було прийнято рішення про відкриття 66 пунктів пропуску на кордоні з Республікою Польща, Угорщиною, Словацькою Республікою, Румунією та Республікою Молдова.

"У нас двосторонні відносини з нашими партнерами і ми дивимося, які там правила і крок за кроком відкриваємо пункти пропуску. Але зараз їхати в Румунію або Польщу може тільки той, хто має паспорт цієї країни або посвідку на проживання. Ми очікуємо, що цей режим зміниться десь від середини липня і ми зможемо відновитися в повному обсязі", - зауважив Арсен Аваков.

Нагадаємо, що у середу, 20 травня, уряд підтримав рішення щодо подовження карантину, запровадженого раніше у зв'язку з коронавірусом, до 22 червня та переходу до адаптивної моделі в усіх областях України.

Водночас від 22 травня стартує другий етап послаблення карантинних обмежень. З повним новим списком скасування заборон можна ознайомитися тут.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація