Асамблея ВООЗ ухвалила резолюцію з закликом "оцінити реакцію країн на пандемію"

Асамблея ВООЗ ухвалила резолюцію з закликом "оцінити реакцію країн на пандемію"

Емблема ВООЗ / Фото: flickr.com

Цю резолюцію підтримала і Україна.

Асамблея Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) ухвалила резолюцію із закликом до незалежного розслідування причин пандемії. Підтримала резолюцію і Україна. Раніше у пресі з’явилися повідомлення, що понад 60 країн світу вимагають від Китаю пояснень і закидають йому запізніле попередження про небезпечний вірус, а президент США Дональд Трамп навіть погрожує зупинити фінансування Всесвітньої організації охорони здоров’я, звинувачуючи її у залежності від Китаю, йдеться у ТСН.16:45.

Резолюція, ухвалена сьогодні на Асамблеї ВООЗ, - першої в історії “віртуальної” Асамблеї, бо усі були на відео зв’язку - закликає до глобальної солідарності у боротьбі із вірусом.

Але один із пунктів резолюції — містить заклик до не зовсім розслідування, але оцінки того, як світ, країни, міжнародні організації, зокрема сама ВООЗ, зреагували у відповідь на пандемію.

Цікаво, що ані Китай, ані китайське місто Вухань, яке стало першим епіцентром епідемії, у тексті резолюції не згадується. А сам Китай, принаймні публічно, заклики до аналізу ефективності того, як світ зреагував на спалах інфекції, підтримує. Хоча й просить відкласти його до моменту, коли пандемія завершиться.

Також цікаво, що країни Євросоюзу переважно висловлювали свою підтримку ВООЗ і закликали до глобальної кооперації. А от Сполучені Штати — не стримували критики.

У перший день Асамблеї міністр охорони здоров’я США заявив — організація не змогла отримати інформацію про вірус у той момент, коли світ її потребував. І це коштувало багато життів. Фактично, він звинуватив ВООЗ у тому, що організація не виконала свою ключову місію.

А сьогодні президент США Дональд Трамп висунув ВООЗ ультиматум. Відправив лист із вимогою: або організація протягом місяця проведе реформи, доведе, що вона не залежить від Китаю, або США назавжди припинять фінансування.

Асамблея ВООЗ ухвалила резолюцію із закликом до незалежної оцінки причин пандемії

Асамблея ВООЗ ухвалила резолюцію із закликом до незалежної оцінки причин пандемії

Позиція Пекіна — китайська влада була максимально прозорою, а тепер Китай докладає чимало зусиль, щоби допомогти зупинити коронавірус в світі. І виділяє на це мільярди доларів.

Але питання до того, коли саме стало відомо про нову інфекцію, і чи не приховували інформацію про неї, все одно з’являються. Не тільки в Вашингтоні — наприклад, французькі науковці зараз намагаються розв’язати загадку. Досліджуючи зразки колишніх пацієнтів, вони несподівано виявили, що перший випадок коронавірусу у Франції стався ще у листопаді.

Повертаючись до резолюції — значна частина документу також присвячена глобальним зусиллям у подоланні вірусу. І у важливості якнайшвидше розробити вакцини проти вірусу, і зробити її доступною навіть для бідних країн.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація