Антитіла до коронавірусу: у кого вони найсильніші і як довго здатні захищати

Антитіла до коронавірусу: у кого вони найсильніші і як довго здатні захищати

Фото: УНІАН

Японські дослідники заявляють, що антитіла до коронавірусу у людини зберігаються протягом півроку.

Японські дослідники виявили, що люди з COVID-19 мають антитіла щонайменше півроку після зараження. Вони вважають, що найсильніші вони у тих, хто мав важкий перебіг хвороби.

Про це повідомляє видання Study.

Дослідження провели в міському університеті Йокогами. У ньому взяли участь 376 людей віком від 20 до 70 років, які були заражені коронавірусом у період від лютого до травня.

Науковці аналізували зразки крові, відібрані за шість місяців після зараження людей.

За їхніми результатами, у 97 відсотків людей, у яких захворювання пройшло безсимптомно або мало слабкі симптоми, та у 100 відсотків, які мали середній та тяжкий перебіг захворювання, у системах є нейтралізувальні антитіла (тип білка, що виробляється в організмі після зараження, і послаблює вірусну діяльність та запобігає подальшим зараженням). Найбільш сильні антитіла до коронавірусу виявили у людей, які перебували у важкому стані.

Дослідники вважають, що це відкриття є хорошою новиною для розробки вакцин. Вони також заявляють, що проведуть подальше дослідження ще через пів року.

Нагадаємо, що носити маску та дотримуватися інших заходів, аби не підхопити коронавірусну хворобу COVID-19, важливо продовжувати, не дивлячись на те, чи перехворіли ви чи ні.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація