Антитіла до COVID-19 є у менш ніж 1% людей - українське тестування

Антитіла до COVID-19 є у менш ніж 1% людей - українське тестування

Фото: УНІАН

Вчені припускають, що імунітет до COVID-19 зберігається кілька місяців.

У Китаї упродовж восьми тижнів перевіряли у людей, які перехворіли на COVID-19, рівень антитіл у крові. В Україні теж проводять схоже дослідження. І виявляється, що імунітет залежить від того, наскільки тяжкі симптоми мав хворий. 

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Китайські науковці протягом восьми тижнів вимірювали кількість антитіл у крові 74 пацієнтів. Половина з них перехворіла на COVID-19 важко, інша половина - безсимптомно. У обох груп імунітет погіршився. Разом із цим в 40% безсимптомних хворих антитіла взагалі перестали проявлятися.

Згідно з висновком вчених Медичного університету Чуціна, імовірно, імунітет до COVID-19 зберігається 2-3 місяці, а не 2-3 роки, як вважали раніше. 

Професор Олександр Дуда з колегами проводить подібне дослідження в Україні.  Зокрема, серед людей, за якими він спостерігає, - мешканці гуртожитків, які стали осередками коронавірусної хвороби. Їхній імунітет почав послаблюватися вже за місяць після хвороби.

За відомими науці біологічними законами, якщо вірус потрапляє в організм людини вперше - імунітет виробляє антитіла, але на це потрібен певний час. Тож вірус встигає розмножитися в організмі, однак після першого знайомства залишається імунна пам'ять і надалі вона відбиває атаки вірусу одразу. 

Лікарка-анестезіологиня з Чернівців Ганна Рибарчук розповідає, що перехворіла на коронавірус двічі за місяць. Обидва рази її діагноз був підтверджений полімерно-ланцюговою реакцією. 

"На лікарняному я пробула два тижні. Достатньо швидко в мене вже були негативні ПЛР. Я пішла на роботу. Мабуть, це було квапливе рішення. Від першого моменту інфікування до другого минуло три тижні", - зазначила вона.

Наразі ІФА-тест показує, що імунітет у Ганни вже є. Інфекціоністи розмірковують, що це справді могло бути повторне зараження, бо за короткий час імунітет міг не виробитися. Однак випадок офіційно не зареєстрували, бо зараз вже не можна перевірити, чи не було помилки в тестуванні.

Чи може людина заразитися двічі - вчені намагалися дослідити на мавпах. Дочекалися, доки тварини одужають після першого зараження і за місяць знову спробували їх інфікувати, але тварини успішно опиралися інфекції.

Тож поки нема більш масштабних досліджень, кожна країна веде статистику, яка кількість людей має імунітет до коронавірусу. Наймасштабніше тестування в Україні показує: антитіла є менше, ніж в 1% людей.

Кореспондентка ТСН Оксана Муляр розповіла, що у Гостомелі пункт тестування влаштували просто біля селищної ради. Місцева влада хоче мати власну статистику. Водночас людям цікаво, чи мають вони вже імунітет до нового коронавірусу. 

За перші кілька днів роботи пересувного пункту обстежили чотири сотні людей. В 11 виявили імунітет, дев'ятеро з них не мали симптомів і навіть не підозрювали, що перехворіли. 

Масових повторних тестувань у світі ще не проводили. Поки таке планують у Німеччині. Адже тепер треба зрозуміти, чи варто так сподіватися на появу вакцину від COVID-19. 

Як довго зберігається імунітет до коронавірусу - вчені оприлюднили нові дослідження

Як довго зберігається імунітет до коронавірусу - вчені оприлюднили нові дослідження

Нагадаємо, за даними Національної служби охорони здоров'я Британії, чоловіки виробляють більше антитіл до нової коронавірусної інфекції COVID-19, ніж жінки. 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація