Ситуація гірша, ніж в середньому в світі: в МОЗ розповіли, чим обернуться для українців антирекорди коронавірусу

Ситуація гірша, ніж в середньому в світі: в МОЗ розповіли, чим обернуться для українців антирекорди коронавірусу

Фото: УНІАН

Чіткої відповіді на питання чим обернеться коронавірус для України немає.

У четвер, 18 червня, в Україні коронавірус COVID-19 встановив новий антирекорд - ситуація гірша, ніж в середньому у світі. 829 підтверджених випадків за добу. І МОЗ відразу лякає - COVID-19 цьогоріч може вбити 7 тисяч українців. Причина різкого погіршення ситуації - нехтування карантином і активні поїздки міським транспортом.

Про можливі сценарії розвитку подій - в сюжеті ТСН.19:30.

Чіткої відповіді на питання чим обернеться коронавірус для України немає. Спочатку головний санітарний лікар Віктор Ляшко повідомив, що в деяких областях країни жорсткий карантин може початися вже від 22 червня.

А за п’ять секунд потому Ляшко вже сказав протилежне.

"Імовірність того, що ми можемо влітку пройти без карантину, також дуже висока", - заявив він.

Двадцять сторінок дослідження МОЗ виправдовують введення карантину навесні. Мовляв, інакше мали б 145 тисяч смертей цьогоріч. Тепер із послабленням правил може бути по-різному. Із нинішнім зростанням захворюваності чиновники прогнозують від 4 тисяч смертей до семи. Це за чорним, найгіршим сценарієм нехтування правилами безпеки.

"Кількість захворювань за добу зросла в два рази. Це все результат того, що ми, українці, повністю скасували карантинні обмеження", - заявив глава МОЗ Максим Степанов.

Від коронавірусу 2020 року можуть загинути 7 тисяч українців - МОЗ

Від коронавірусу 2020 року можуть загинути 7 тисяч українців - МОЗ

4,5 мільйони гривень вже стягнули з порушників карантину. Таку суму озвучила Нацполіція. Однак якщо порахувати,  то це усього 2,5 сотні людей, які заплатили по 17 тисяч гривень у межах усієї країни. Тобто суди задовольнили лише 2% адмінпротоколів.

Найгучнішу справу порушника карантину судді розглядатимуть вже 19 червня. Президент Володимир Зеленський попив кави всередині Хмельницького кафе на очах у головного санітарного лікаря і не ховаючи усмішки під маскою. Українці приклад президента наслідують попри ризик бути оштрафованими.

У столичній підземці стягувати 17 тисяч гривень за порушення маскового режиму можна з кожного другого. Дехто ховає обличчя лише у вагоні. Трапляються і принципові пасажири, які не хочуть надягати маску.

У наземному транспорті ситуація не краща. Пасажири захищають шию і підборіддя. Водії кажуть, що побоюються робити зауваження.

Нагадаємо, що в Україні 18 червня зранку число інфікованих коронавірусом піднялося до 34 063. Від початку пандемії померло 966 людей. Кількість одужалих сягнула вже 15 447.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація