Антибіотики під час коронавіруса: лікарка розповіла, за яких умов їх призначають

Антибіотики під час коронавіруса: лікарка розповіла, за яких умов їх призначають

Фото: Associated Press

Лікарка говорить, що пацієнтам не можна самостійно купувати і призначати собі антибіотики.

Тема застосування антибіотиків під час коронавіруса спровокувала резонанс у суспільстві. Деякі медики говорять про антибіотикорезистентність, тому наполягають лише на застосуванні їх у крайньому випадку - у стаціонарі лікарні і після попередньо зроблених аналізів.

Про це "Главкому" розповіла головна лікарка Київської клінічної лікарні №4 Тетяна Мостепан.

"Ми розуміємо, що за наявності набряку легень, тромбозу, або інших супутніх патологій мають обов’язково здійснюватися певні лабораторні обстеження. Потрібно зробити загальний аналіз крові, визначити прокальцитонін, С-реактивний білок, плюс до цього обов’язково потрібно зробити бактеріальні посіви – з метою визначення резистентності до антибіотикотерапії. Є чіткий набір обстежень для визначення клінічної картини, на яку має спиратися лікар, а також визначені групи препаратів для лікування", - говорить лікарка.

Вона додає, що пацієнтам не можна самостійно купувати і призначати собі антибіотики, бо це може призвести до негативних наслідків.

"Коли до вірусної пневмонії додається бактеріальна флора, ніхто не повинен виключати  лабораторні аналізи. Є ціла купа інструментів, за допомогою яких лікар ухвалює рішення, чи потрібна антибактеріальна терапія чи не потрібна. Антибактеріальна терапія має проводитися в стаціонарі", - говорить Тетяна Мостепан.

Нагадаємо, що міністр охорони здоров'я Максим Степанов звернувся до українців. Очільник МОЗ закликав громадян вживати антибіотики потрібно за призначенням лікаря.

Як правильно приймати антибіотики і чи можуть вони перестати діяти – лікар Валіхновський

Як правильно приймати антибіотики і чи можуть вони перестати діяти – лікар Валіхновський

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація