Лікарка говорить, що пацієнтам не можна самостійно купувати і призначати собі антибіотики.
Тема застосування антибіотиків під час коронавіруса спровокувала резонанс у суспільстві. Деякі медики говорять про антибіотикорезистентність, тому наполягають лише на застосуванні їх у крайньому випадку - у стаціонарі лікарні і після попередньо зроблених аналізів.
Про це "Главкому" розповіла головна лікарка Київської клінічної лікарні №4 Тетяна Мостепан.
"Ми розуміємо, що за наявності набряку легень, тромбозу, або інших супутніх патологій мають обов’язково здійснюватися певні лабораторні обстеження. Потрібно зробити загальний аналіз крові, визначити прокальцитонін, С-реактивний білок, плюс до цього обов’язково потрібно зробити бактеріальні посіви – з метою визначення резистентності до антибіотикотерапії. Є чіткий набір обстежень для визначення клінічної картини, на яку має спиратися лікар, а також визначені групи препаратів для лікування", - говорить лікарка.
Вона додає, що пацієнтам не можна самостійно купувати і призначати собі антибіотики, бо це може призвести до негативних наслідків.
"Коли до вірусної пневмонії додається бактеріальна флора, ніхто не повинен виключати лабораторні аналізи. Є ціла купа інструментів, за допомогою яких лікар ухвалює рішення, чи потрібна антибактеріальна терапія чи не потрібна. Антибактеріальна терапія має проводитися в стаціонарі", - говорить Тетяна Мостепан.
Нагадаємо, що міністр охорони здоров'я Максим Степанов звернувся до українців. Очільник МОЗ закликав громадян вживати антибіотики потрібно за призначенням лікаря.