Ампутація кінцівок, інсульти: лікарка зі Львова назвала ускладнення, які викликає штам "Дельта"

Ампутація кінцівок, інсульти: лікарка зі Львова назвала ускладнення, які викликає штам "Дельта"

У групі ризику вірусу є пацієнти середнього віку.

У Львові погіршилась ситуація із захворюваністю на короновірус. У місті все частіше хворіють мутованим штамом "Дельта", який викликає багато ускладнень. 

Про це повідомила завідувачка кардіологічного та COVID- відділень КНП "8-ма міська клінічна лікарня м. Львова" Валентина Коваль. 

"Людей госпіталізують у тяжкому стані. Також зараз непередбачуваний перебіг коронавірусу. Щодо штаму "Дельта" - це в тисячу разів більше вірусне навантаження на організм. Звідси і важкість стану та непередбаченість хвороби. Також втричі побільшало випадків тромбозів. А звідси - інсульти, тромбоемболія легеневої артерії, через яку, як правило, пацієнти помирають. Також є тромбози магістральних артерій, дрібних артерій, безартеріальних судин. 25 жовтня мали випадок тромбозу великих судин у пацієнта, якому довелось ампутувати кінцівку", - сказала Валентина Коваль. 

Завідувачка COVID- відділення також розповіла, хто ризикує перехворіти штамом "Дельта" у тяжкій формі. 

"В групі ризику - це люди із серецево-судинними захворюваннями, із хворобами дихальної системи. Небезпечний коронавірус і для тих, у кого вже були інфаркти, операції із аортокоронарного шунтування, важка гіпертензія, цукровий діабет в стадії декомпенсації, цереброваскулярна хвороба. Також в небезпеці пацієнти із автоімунними, алергічними та онкологічними захворюваннями. Особливо наголошую, що в групі ризику вірусу є пацієнти середнього віку. Це - 50 років. Якщо минуло разу проблеми виникає в пацієнтів, яким більше 65 років, то зараз є випадки смерті до 50 років", - наголосила Валентина Коваль. 

Лікарка закликала жителів Львова вакцинуватись, щоб допомогти медикам побороти пандемію. 

Нагадаємо, інфекціоністка розповіла, кому необхідно робити третю дозу вакцини від COVID-19.

Читайте також: 

Записатися на вакцинацію проти COVID-19 вже сьогодні ви можете у свого сімейного лікаря або за телефоном контакт-центру МОЗ 0-800-602-019. Більше про вакцинацію ви можете дізнатися на сайті vaccination.covid19.gov.ua.

Коронавірус в Україні: у вже "червоному" Миколаєві люди шикуються у черги до пунктів вакцинації

Коронавірус в Україні: у вже "червоному" Миколаєві люди шикуються у черги до пунктів вакцинації

Повʼязані теми:

Наступна публікація