Американська розвідка попри заяви Трампа запевняє, що коронавірус з’явився природним способом

Дата публікації
Перегляди
7041
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Американська розвідка попри заяви Трампа запевняє, що коронавірус з’явився природним способом

Фото: Associated Press

Президент США хоче перевірити версію про те, що пандемія коронавірусу могла статися через витік вірусу з китайської лабораторії.

Американська розвідка вважає, що новий коронавірус з’явився природним способом, а не був штучно розроблений у лабораторії.

Про це йдеться в офіційній заяві директора Офісу національної розвідки США.

"Все розвідувальне співтовариство постійно надавало критичну підтримку політикам США і тим, хто реагує на вірус COVID-19, який виник в Китаї. Розвідувальне співтовариство також погоджується з широким науковим консенсусом, що вірус COVID-19 не був штучним або генетично модифікованим", - повідомляють в американській розвідці.

Водночас там наголошують, що продовжують перевіряти усі важливі для безпеки США дані, зокрема і у питанні коронавірусу. Вони намагаються з’ясувати, чи спалах коронавірусу почався через контакт із зараженими тваринами на ринку в Ухані, або ж через певний випадок у китайській лабораторії.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Найближчими днями США можуть сертифікувати перші ліки від коронавірусу

Найближчими днями США можуть сертифікувати перші ліки від коронавірусу

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
7041
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація