У розвинених країнах є досить великі штрафи за порушення епідемічних вимог, каже Сергій Дубров.
Лікар, президент Асоціації анестезіологів Сергій Дубров зазначив, що соціальна дистанція та масковий режим дозволили б уникнути запровадження жорсткого карантину в Україні.
Про це він сказав 3 грудня в прямому ефірі ток-шоу "Право на владу" на телеканалі "1+1".
"Свідомість громадян України у дотриманні маскового режиму, дотриманні соціального дистанціювання дозволила б уникнути локдауну", — зауважив лікар, додавши, що у розвинених країнах є досить великі штрафи за порушення епідемічних вимог.
Президент Асоціації анестезіологів також заявив, що для зменшення кількості хворих на коронавірус потрібно заборонити масові скупчення людей.
"Заборонити святкування масові, до яких ми звикли. Думаю, один рік слід перетерпіти й утриматися від цього, оскільки не завжди людина хвора знає, що вона хвора. Є безсимптомний перебіг захворювання. І навіть до початку клінічних симптомів людина може бути небезпечно контагіозна, небезпечна для оточення. Мене, чесно кажучи, дуже дратують ті люди, які категорично відмовляються носити маску, категорично відмовляються дотримуватися елементарних заходів. В масці важко дихати? В масці неважко дихати, якщо маску змінювати, якщо маска не носиться два місяці, ті пори в тканині не забилися. Абсолютно спокійно можна ходити в масці", — зазначив лікар.
Також Дубров припускає, що з точки зору економіки найкраще запроваджувати локдаун з кінця грудня упродовж двох-трьох тижнів.
"Я не економіст, я лікар — тут мені важко говорити. Транспорт — знову ж таки, дотримуючись правил протиепідемічних у транспорті, це було б безпечно. Якщо маршрутка набивається повна, що не зачиняються двері, і частина людей тримає маску на підборідді або під носом, знову-таки, це небезпечно і такого бути не може", — додав він.
Нагадаємо, прем'єр Денис Шмигаль заявив, що після підбиття підсумків карантину вихідного уряд вирішуватиме, які обмеження вводити наприкінці грудня і на початку січня.