Активістка розповіла, хто потребує кисневих концентраторів та як зріс попит

Активістка розповіла, хто потребує кисневих концентраторів та як зріс попит

Фото: Associated Press

Благодійний фонд "СВОЇ" за добу отрмує близько 200-300 запитів про необхідність пристроїв.

Попит на кисневі концентратори є: лише благодійний фонд "СВОЇ" за добу отримує близько 200-300 запитів про необхідність пристроїв.

Про це в ефірі "Сніданку з 1+1" співзасновниця благодійного фонду "СВОЇ" Леся Литвинова.

Активістка наголошує, що не всі запити вимагають вирішення відразу. "Більше кисневих концентраторів ми даємо додому, бо у лікарнях не дуже вміють ними користуватися. Я щоразу наголошує, що це особистий концентратор пацієнта, а не на всю палату чи поверх. Прошу не ділитися інфекцією, але щоразу я розумію, що концентратор буде кочувати лікарнею", - розповідає Литвинова.

Активістка розповідає, що до неї телефонують ті, хто потебує допомоги, або випадково дістали контакти.

"Наприклад, люди скаржаться, що родича мають виписувати через два дні, а він ще кисневозалежний. Мовляв, що нам робити. Лікар дав ваш номер телефону. Багато дзвінків зі східної та центральної України. Менша із заходу. Ймовірно, це пов'язано з тим, що там є як мінімум один фонд, який також допомагає", - пояснює співзасновниця благодійного фонду "СВОЇ".

Кому потрібні кисневі концентратори та наскільки зріс попит – волонтерка Леся Литвинова

Кому потрібні кисневі концентратори та наскільки зріс попит – волонтерка Леся Литвинова

Нагадаємо, у суботу, 5 грудня, світ відзначав День волонтера. В Україні про нього згадали на початку війни на Донбасі, коли армія була роздягнута, а переселенці тікали в мирні міста іноді навіть без речей. Далі українській волонтерський рух дещо почав заміняти функції держави. Нині, в пандемію COVID-19, волонтери рятують тих, хто перехворів на коронавірус, але не оговтався від недуги. Вони масово закуповують кисневі концентратори, які допомагають дихати. 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація