Академік НАН спрогнозував спалах штаму "Дельта" в Україні: він назвав точну дату та закликав носити маски

Академік НАН спрогнозував спалах штаму "Дельта" в Україні: він назвав точну дату та закликав носити маски

Фото: УНІАН

Науковець закликав людей носити маски, щоб не сталось спалаху хвороби.

В Україні вже у вересні може статись сплеск штаму "Дельта", а тому Кабміну слід повернути штрафи за недотримання карантину, а правоохоронцям посилити контроль за дотриманням маскового режиму. 

Про це сказав  голова комісії з біобезпеки та біологічного захисту при Раді національної безпеки і оборони, академік НАН України Сергій Комісаренко, пише Оbozrevatel. 

За його даними, спалах коронавірусу в Україні може статись тоді, коли українці повернуться із відпусток. 

"Десь у вересні, на початку жовтня можливий вибух – значне збільшення кількості людей, які будуть інфіковані. Ми повинні розуміти, що напевно це буде новий варіант штаму, тобто "Дельта", перебіг якого значно тяжчий. Ми повинні зробити все, щоб цього не було", - наголосив Комісаренко. 

Академік зазначив, що в усіх цивілізованих країнах стежать за дотриманням маскового режиму, в Україні ж карантинними заходами часто нехтують. Носіння маски ж має бути обов'язковим у приміщеннях, де є скупчення людей. 

"Людина може заходити в масці, а потім знімає маску. І ніхто не зробить зауваження. Іноді реакція на зауваження просто незрозуміла – "хочу і не ношу. Людей, які не хочуть носити маски, треба просто видаляти з магазину. Я думаю, що можна було б повернути штрафи. Це б дуже добре дисциплінувало", - сказав Сергій Комісаренко. 

Нагадаємо, лікар-інфекціоніст розказав, чому в Україні немає спалаху коронавірусу

Новини світу: винахідниця вакцини від коронавірусу стала лялькою Барбі

Новини світу: винахідниця вакцини від коронавірусу стала лялькою Барбі

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація