"Або все, або нічого": у Німеччині повністю провалилась концепція полегшеного локдауну

"Або все, або нічого": у Німеччині повністю провалилась концепція полегшеного локдауну

Фото: Associated Press

Пом'якшений локдаун у Німеччині працює від середини листопада.

У Німеччині досі триває локдаун лайт - пом'якшений локдаун. А до свят, до Нового року, до Різдва обіцяли полегшення.

Про це 10 грудня в прямому ефірі ток-шоу "Право на владу" на телеканалі 1+1 розповіла спеціальна кореспондентка ТСН у Німеччині Наталія Фібріг. 

"Так от зараз ця концепція різко міняється. Тому що визнають вже і епідеміологи, і політики, що така концепція полегшеного локдауну вона повністю провалилась. Тут працює метод або все, або нічого", - зазначила вона.

Власне такий пом'якшений локдаун у Німеччині працює від середини листопада. Це означає, що ресторани працюють тільки на винос, закриті бари, культурні та громадські заходи скасовані. Однак повністю відкриті всі магазини. Школи, садочки працюють.

"Порівняйте із Францією і Бельгією, там було жорстко, там була комендантська година, там були закриті непродовольчі магазини. І цифри в Німеччині зараз через такий пом'якшений локдаун застрягли на високому рівні. Вони не знижуються", - говорить Фібріг.

Власне ідея такого м'якого локдауну була, щоби все ж таки розважалися німці більше вдома і скоротили контакти, а економічне життя тривало. І це мало бути хвилерізом, щоб збити другу хвилю захворюваності, однак це не вдалося.

"Сьогодні взагалі рекорд по німецьким міркам - понад 23,5 тисяч нових захворювань. А коли тут говорять про кількість смертей, то прем'єр-міністр Баварії навів такий приклад, що це як щодня авіатроща", - резюмувала вона.

Чому пом'якшений локдаун у Німеччині зазнав краху

Чому пом'якшений локдаун у Німеччині зазнав краху

Своєю чергою канцлерка ФРН Анґела Меркель закликає посилити карантинні обмеження та запровадити у Німеччині різдвяний локдаун на тлі прискорення поширення COVID-19. 

Також у Німеччині вже підготували Національну стратегію щодо вакцинації від коронавірусу та визначили, які категорії громадян вакцинуватимуть у першу чергу. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація