"Аби уникнути ізоляції України": Шмигаль просить Єврокомісію допомогти з вакциною раніше березня

Дата публікації
Перегляди
903
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Аби уникнути ізоляції України": Шмигаль просить Єврокомісію допомогти з вакциною раніше березня

Фото: УНІАН

Україна не може собі дозволити отримати вакцину аж у березні 2021 року, адже це може призвести до її ізоляції щодо країн ЄС.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль написав листа президентці Європейської комісії Урсулі фон дер Ляєн, в якому просить її "сприяти ранньому доступу" України до вакцинації.

Відповідний лист голова уряду надіслав 30 грудня. Про це повідомило "Радіо Свобода", в розпорядженні якого опинився документ. 

"Поточна ситуація свідчить, що ми зможемо отримати вакцину від Фонду COVAX та в межах двосторонніх договорів з виробниками не раніше березня 2021 року, тобто пізніше, ніж ми це зможемо собі дозволити. Такий підхід може призвести до певної ізоляції України щодо країн ЄС, зокрема тих, кордони яких межують з Україною. У зв’язку з цим ми потребуємо більш тісної взаємодії з ЄС та сприяння ранньому доступу громадян України до вакцинації", – йдеться в листі Шмигаля.

За його словами, така взаємодія стане важливим сигналом європейської солідарності "для нашого населення, наших друзів та опонентів".

"З метою координації можливого передавання вакцини від ЄС та інших наших партнерів ми утворили Спільну переговорну групу, інформацію про склад якої буде передано дипломатичними каналами. У цьому контексті пропоную, щоб представники зазначеної Групи, відповідних інституцій ЄС та держав-членів невідкладно провели переговори для планування можливих наступних кроків. Це дозволить Українській стороні забезпечити необхідний рівень готовності", – заявив Шмигаль.

Інформацію про надісланий лист підтвердила також прессекретарка Шмигаля Ольга Куришко.

"Дійсно, прем'єр-міністр звернувся до президента Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн з офіційним листом щодо сприяння ранньому доступу українців до вакцинації. Йдеться про отримання Україною вакцини раніше березня, коли очікуються перші партії вакцин в межах програми COVAX", — сказала вона в коментарі "Європейській правді". 

Нагадаємо, згідно з програмою COVAX, Україна гарантовано отримає 8 мільйонів доз вакцини від COVID-19, але працює також над тим, щоб збільшити постачання через COVAX до 16 мільйонів доз.

Крім того, 30 грудня Офіс президента повідомив, що на початку Україна отримає 1,9 мільйона доз вакцини від китайської компанії "Sinovac Biotech". 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
903
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація