50 на 50: лікар-анестезіолог пояснив, наскільки страшний коронавірус для молодих людей

50 на 50: лікар-анестезіолог пояснив, наскільки страшний коронавірус для молодих людей

Фото: УНІАН

Останні півтора місяця збільшується кількість пацієнтів молодого віку з тяжким перебігом COVID-19.

Лікар-анестезіолог, професор Сергій Дубров розповів, як переносять коронавірусну хворобу молоді люди і як часто трапляються випадки важкого її перебігу.

Відповідне відео опублікували у телеграм-каналі Коронавірус_інфо.

На запитання: "Чи страшна коронавірусна хвороба для молодих людей?", лікар відповів: "Якщо говорити про мій особистий досвід роботи у відділенні інтенсивної терапії , то десь ще наприкінці літа, перша половина вересня, тяжкий перебіг мали ті пацієнти, як правило, котрим було 70+. На сьогоднішній день, буквально останні півтора місяця, величезна кількість пацієнтів молодого віку з тяжким перебігом COVID-19, які потребують, зокрема, і штучної вентиляції легень. На сьогодні в мене у відділенні два пацієнти, які перебувають на ШВЛ, один 35 років, другий 46 років, абсолютно без супутньої патології, які були здорові до захворювання на COVID-19. Тобто чи вірус міняється, чи умови його перебігу міняються, мені важко сказати — це питання, мабуть, до фахівців-вірусологів, але однозначно можу сказати, що на сьогоднішній день — 50 на 50. 50% людей відносно молодого віку до 60 років з тяжким перебігом, 50% — 60+ із супутньою патологією".

Також професор Сергій Дубров наголосив, що сьогодні молоді люди також можуть мати тяжкий перебіг і навіть летальний випадок, не маючи супутніх патологій. "Тобто, якщо ще влітку я сам говорив, що для молодих коронавірус не страшний, тобто у більшості випадків вони переносять його легко та не потребують госпіталізації, то сьогодні впевнено можу сказати, що це вже не так. У молоді, навіть у людей без супутньої патології, має місце тяжкий перебіг COVID-19 і летальний зокрема", — зазначив лікар-анестезіолог.

Раніше лікар Тарас Жиравецький пояснив, чому важка форма коронавірусу все частіше зустрічається у молодих людей, віком до 35 років. Часті випадки коронавірусу в молоді не викликані із мутацією COVID-19, бо він не змінився. З його слів, нині коронавірус вражає людей, у яких порушений обмін речовин. Лікар пояснив, що унаслідок цього в організмі відбувається чимало процесів, зокрема, змінюється рівень цукру, збільшується вага, порушується обмін холестерину. 

Нагадаємо, у Міністерстві охорони здоров'я перелічили симптоми легкого перебігу COVID-19. Особам з підозрою на інфікування коронавірусом радять не займатися самолікуванням.

Лікування хворого на коронавірус пацієнта коштує 38 тисяч гривень

Лікування хворого на коронавірус пацієнта коштує 38 тисяч гривень

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Дата публікації
Перегляди
11к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація