1000 смертей на день: вчений НАН зробив невтішний прогноз щодо весняної хвилі коронавірусу в Україні

1000 смертей на день: вчений НАН зробив невтішний прогноз щодо весняної хвилі коронавірусу в Україні

Фото: Associated Press

Весняна хвиля коронавірусу буде значно вищою та більш стрімкою, ніж осіння, вважає Володимир Галицький.

Весняна хвиля коронавірусу в Україні триватиме до середини травня, а її пік припаде на початок квітня 2021 року. Вона буде значно вищою та більш стрімкою, ніж осіння. 

Такий прогноз зробив старший науковий співробітник відділу молекулярної імунології Інституту біохімії імені О.В. Палладіна НАН України, кандидат біологічних наук Володимир Галицький.

За його словами, на піку щоденна кількість нових випадків може сягнути 40 тисяч (інше питання, скільки з цих випадків буде підтверджено, оскільки лабораторні потужності на сьогодні все ще залишаються дуже обмеженими), а щоденна кількість смертей – перевищити тисячу, особливо якщо можливості системи охорони здоров’я будуть вичерпані.

"Висновки базуються на даних вивчення розвитку епідемії протягом весни–літа минулого року у країнах Північної півкулі та протягом літа–осені минулого року у країнах Південній півкулі. Ми встановили, що весняна хвиля епідемії обумовлена сезонним відновленням експресії основного вірусного рецептора – ангіотензин-перетворюючого ензиму (ферменту)-2 (ACE-2) – з початком зростання тривалості світлового дня. Причому велика кількість цього рецептора експресується саме епітелієм легень. Відповідно, відбувається різке (в сотні разів) зростання сприйнятливості, а легенева тканина стає основним об’єктом вірусної атаки", – пояснив вчений.

Він зауважив, що інтенсивне проведення щеплень могло би стати на заваді стрімкому розвитку епідемії в Україні, утім наразі темпи вакцинації занизькі.

"Щоб зірвати весняну хвилю захворюваності, на цей момент слід було б вакцинувати вже близько 50-70% населення, однак темпи вакцинації у нас, на жаль, дуже невисокі", - констатував старший науковий співробітник НАН. 

На думку Володимира Галицького, час уже непоправно втрачено, але ще можна запобігти найгіршому сценарію. "Необхідно негайно припинити будь-які спроби загравати з епідемією та якнайскоріше запровадити на усій території України повномасштабні протиепідемічні заходи – аж до суворого карантину й зупинки роботи громадського транспорту. Необхідно розгортати тимчасові госпіталі, як торік в Ухані; максимально прискорити вакцинацію, насамперед вакцинацію медичного персоналу; збільшити потужності для лабораторної діагностики", - додав він. 

Науковець радить громадянам:

  • уникати поїздок у громадському транспорті;
  • утриматися від відвідання масових заходів, спортзалів, розважальних закладів, закладів харчування;
  • загалом уникати всіх контактів, без яких можна обійтися;
  • носити респіратори зі ступенем захисту FFP3 і захисні окуляри;
  • за можливості – вакцинуватися.

Нагадаємо, раніше академік НАН України Сергій Комісаренко заявив, що коронавірус мутує раз на 12 днів, Україні потрібно пришвидшити вакцинацію.

Україна, Італія та Польща у переліку країн, де найстрімкіше нині поширюється коронавірус у Європі

Україна, Італія та Польща у переліку країн, де найстрімкіше нині поширюється коронавірус у Європі

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація