27 країн ЄС зможуть розпочати вакцинацію від коронавірусу в один день - очільниця Єврокомісії

27 країн ЄС зможуть розпочати вакцинацію від коронавірусу в один день - очільниця Єврокомісії

Фото: Associated Press

Голова ЄК закликала "разом почати викорінювати цей жахливий вірус".

Глава Європейської комісії (ЄК) Урсула фон дер Ляєн запропонувала усім 27 країнам Євросоюзу одночасно розпочати вакцинацію від COVID-19 препаратом компаній Pfizer та BioNTech.

Про це повідомляє DW.

Вона наголосила на тому, що при розповсюдженні вакцини від коронавірусу ЄК однаково ставитиметься до всіх держав-членів ЄС.

"Давайте розпочнемо вакцинацію якнайшвидше, як тільки це стане можливо, разом як союз 27, як у єдності ми пройшли через цю пандемію, - закликала фон дер Ляєн під час виступу в Європарламенті. - Давайте разом і спільними зусиллями розпочнемо викорінювати цей жахливий вірус".

За її словами, перша вакцина буде схвалена в ЄС "упродовж тижня", після чого вакцинація може "розпочатися негайно".

Єврокомісія за дорученням країн-членів уклала контракти з шістьма розробниками можливих вакцин від коронавірусу. Ці контракти передбачають купівлю 1,3 мільярда доз. У ЄС ще можуть дозамовити 660 мільйонів доз. Нагадаємо, що одна людина потребує дві дози вакцини від коронавірусу.

"Ми купили більш ніж достатньо доз для всіх в Європі. (...) І ми зможемо підтримати наших сусідів та партнерів у всьому світі, аби ніхто не був покинутим", - зазначила фон дер Ляєн.

Нагадаємо, експерти Європейського агентства з лікарських засобів (EMA) 21 грудня проведуть засідання, на якому обговорюватимуть питання щодо рекомендації реєстрації вакцини компаній BioNTech і Pfizer. Після цього Єврокомісія разом з країнами ЄС має ухвалити рішення щодо допуску вакцини на ринок. Для цього за прискореною процедурою необхідно три дні, кажуть у Брюсселі, тож перші щеплення можна буде зробити починаючи з Різдва.

Загалом використання розробленої компаніями Pfizer та BioNTech вакцини від коронавірусу дозволили щонайменше у шістьох країнах світу, зокрема у США, Великій Британії, Бахрейні, Канаді, Саудівській Аравії та Мексиці. У вівторок, 15 грудня, Канада стала третьою країною у світі, яка розпочала масову вакцинацію від COVID-19.

Нагадаємо також, у США кампанія з масової вакцинації від COVID-19 стартувала у понеділок, 14 грудня. 

Степанов розповів, коли в Україні почнуть вакцинацію від COVID-19

Степанов розповів, коли в Україні почнуть вакцинацію від COVID-19

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація