У Львові 14-річну дівчинку у важкому стані з COVID-19 госпіталізували в реанімацію

У Львові 14-річну дівчинку у важкому стані з COVID-19 госпіталізували в реанімацію

Фото: pixabay.com

У Софії виявили коронавірус, хворобу Кавасакі та двобічну пневмонію.

До реанімації львівської обласної дитячої лікарні ОХМАТДИТ у важкому стані потрапила 14-річна Софія. У дівчинки діагностували COVID-19 і до цього ж захворювання приєдналося ще одне – хвороба Кавасакі.

Про це повідомила директорка благодійного фонду "Крила надії" Наталія Ліпська. За її словами, для порятунку дівчинки терміново потрібний препарат "Біовен Моно", якого в лікарні нема, а його вартість становить 225 тис. грн.

"Потрібна термінова допомога дитині в реанімації ОХМАТДИТ. Софійка, 14 років, COVID-19, двобічна пневмонія. Хвороба Кавасакі. Стан дитини важкий. Необхідно 24 флакони "Біовен Моно 10%" ємністю 100 мл. На вже. Ціна питання 225 тис. грн", – написала Наталія Ліпська.

Львів АЛЯРМ !!! Потрібна термінова допомога дитині в реанімації ОХМАТДИТ Софійка, 14 років, COVID-19, двобічна...

Опубліковано Lipska Nataliya Четвер, 10 вересня 2020 р.

Лікарка дівчинки Валентина Перова у коментарі ZAXID.NET розповіла, що дитина в реанімації у важкому стані з дихальною недостатністю. Вона потребує постійної кисневої підтримки, але не перебуває на апараті ШВЛ.

"Дівчинка хворіє з 2 вересня. До 6 вересня лікувалася у Сокальській центральній районній лікарні. До нас госпіталізували у важкому стані з позитивним результатом на коронавірус. Окрім того, у неї діагностували хворобу Кавасакі, яка уражає коронарні артерії. Тому дитині терміново потрібний цей препарат, а в лікарні його нема", ­– розповіла лікарка Валентина Перова.

Нагадаємо, в Україні вперше у 6-річної дівчинки із Самбора Львівської області виявили рідкісну хворобу, пов'язану з COVID-19. Дитина тиждень перебувала в реанімації лікарні, але критичними були перші три доби після ушпиталення. Медик пояснив, що упродовж цього часу треба було налагодити внутрішньовенну підтримку серця і тиску. Після того, як дівчинку перевели до педіатричного відділення, її стан стабілізувався і нині хвороба не загрожує оточенню, оскільки не передається іншим.

Доволі загадкове захворювання — педіатричний мультисистемний запальний синдром або Кавасакі, яке є наслідком COVID-19 досі не фіксували в Україні, та й у світі цю недугу почали виявляти у дітей лише після поширення коронавірусу. Ця недуга супроводжується високою температурою, висипом, набряками, запаленням, що вражає шкіру, очі, судини і серце, а також інфекційно-токсичним шоком.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Виховання дітей
Наступна публікація