12 тисяч нових випадків коронавірусу щодня: епідеміолог дав сумний прогноз щодо COVID-19 в Україні

12 тисяч нових випадків коронавірусу щодня: епідеміолог дав сумний прогноз щодо COVID-19 в Україні

Фото: Право на владу

Окрім COVID-19, почався сезон і інших гострих респіраторних захворювань.

В Україні найближчим часом очікується різкий стрибок захворюваності на коронавірус. Зокрема, у листопаді можуть виявляти до 12 тисяч випадків зараження новим вірусом на добу.

Про це в ефірі телеканалу Obozrevatel TV заявив лікар-епідеміолог Андрій Александрін.

"У нас однозначно буде досить серйозне збільшення COVID-19. ВООЗ прогнозує, що очікується виявлення COVID-19 на рівні 9 тисяч щодня. Але я думаю, це не межа. Якщо будуть дозволяти можливості лабораторної діагностики, то думаю, що в нас буде показувати й більше даних", - каже лікар.

"Я думаю, що в листопаді ми будемо бачити захворюваність не менше ніж 10-12 тисяч щодня", - зазначив Андрій Александрін.

Епідеміолог зауважив, "скільки б ти не тестував, завжди можна припускати, що кількість хворих на сьогоднішній день набагато більша"

"Єдине, я розумію, що кількість тестувань почала збільшуватися, зокрема й тому, що збільшилася потреба і, відповідно, кількість звернень. Ми також повинні розуміти, що тієї кількості тестувань на сьогоднішній день мало. У нас виявили новий антирекорд, 4600 випадків (7 жовтня зафіксовано уже 4753 нові випадки COVID-19, - ред.), а тепер потрібно пропрацювати кожного контактного. Контактного потрібно або відправити додому на самоізоляцію на 2 тижні, або зробити йому тест", - каже він.

За словами лікаря, важливо, наскільки ефективно буде справлятися державна система охорони здоров'я з кількістю важких випадків.

"Тому що ми вже бачимо величезні проблеми щодо госпіталізації пацієнтів. У нас знову є випадки, коли лікувальні установи очікують по кілька днів на результати тестування. Якщо ми говоримо не про міста обласного значення, а про районні населені пункти, то там уже є величезна проблема", - додав Александрін.

Лікар також зазначив, що окрім COVID-19, почався сезон гострих респіраторних захворювань. І на сьогоднішній день є висока ймовірність інфікуватися не лише COVID-19, але й одночасно "і аденовірусами, і риновірусами, і парагрипом". Це все дає додаткове навантаження на медичну систему.

Нагадаємо, раніше в інтерв'ю ТСН.ua лікарка-епідеміологиня Національної експертної групи з інфекційного контролю (NEGIC) Катерина Сояк розповіла, чого очікувати від коронавірусу найближчим часом і як відрізнити COVID-19 від грипу та ГРВІ

В Україні за добу виявили 4 753 нових інфікованих коронавірусом

В Україні за добу виявили 4 753 нових інфікованих коронавірусом

 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
4122
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація