"10 тисяч уражених щодня і черга на поховання на цвинтарі" - Богомолець про розвиток ситуації із коронавірусом в Україні

"10 тисяч уражених щодня і черга на поховання на цвинтарі" - Богомолець про розвиток ситуації із коронавірусом в Україні

Фото: Associated Press

Професорка висловила думку, як запобігти погіршенню ситуації.

Заслужена лікарка України, докторка медичних наук, професорка Ольга Богомолець прогнозує 10 тисяч хворих на коронавірусну хворобу COVID-19 на день найближчих днів і наступних тижнів.

Про це у четвер, 8 жовтня, вона написала на своїй сторінці у Facebook.

"Колапс наближається. 10 тисяч уражених COVID-19 на день - абсолютно реальна цифра найближчих днів і наступних тижнів. Ціна, яка буде заплачена за безвідповідальність влади - тисячі життів, які ще сьогодні можно вберегти", - йдеться в повідомленні.

Богомолець зазначила, що ліжок може вистачити. Але, на її думку, не вистачить рук, знань і вчасно призначеного і правильно підведеного кисню.

"Чому має бути страшно? Тому що медики у всій країні просто і тихо вигоряють, живучі і працюючи в ганебних умовах фізичної, моральної і духовної неповаги і елементарного безгрошів’я і жебрацтва. Перша ознака професійного вигоряння медсестри і лікаря - байдужість до всіх проблем навколо і до стану пацієнта також, і ця байдужість зробить неможливою якісну і вчасну медичну допомогу", - додає Богомолець.

На її думку, потрібно:

  1. Негайно заборонити всі масові заходи у всій країні. За порушення мають бути не штрафи, а карна відповідальність.
  2. Негайно повернути навчальні заклади на дистанційне навчання (школярі і студенти є безсимптомними носіями хвороби).
  3. Ввести сімейний карантин вихідного дня (під час вихідних дозволити бути лише з родиною).

"І якщо це буде зроблено - за два тижні ми зможемо очікувати зменшення темпів зростання і розповсюдження інфекції. Якщо це не буде зроблено завтра - за два тижні буде зовсім інша картина. І черга не тільки в лікарні, а і на поховання на цвинтарі", - резюмувала Ольга Богомолець.

Нагадаємо, що за словами міністра охорони здоров'я Максим Степанова, зараз в українських лікарнях з COVID-19 перебуває понад 20 тисяч пацієнтів, ця кількість стрімко зростає і медична система може не витримати напливу пацієнтів.

У Європі погіршується ситуація з коронавірусом: як діє влада різних країн

У Європі погіршується ситуація з коронавірусом: як діє влада різних країн

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Дата публікації
Перегляди
58к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація